Del fotoja, shikoni çfarë bën në burg ish-kryeprokurorja Katica Janeva

Mediet maqedonase kanë publikuar një fotografi të ish-kryeprokurores Speciale, Katica Janeva, nga burgu i Shutkës, ku ndodhet pas skandalit të madh korruptiv.

Ish-prokurorja Speciale, Katica Janeva, është vendosur në një repart të posaçëm në Shutkë, për shkak të sigurisë dhe gjendjes shëndetësore. Këtë e bëri të ditur drejtori i burgut, Esad Rahiq, në një intervistë mediatike.

Sipas tij, Janeva është vendosur në qeli vetëm me një femër tjetër, pavarësisht se në repartin femëror të Shutkës në një qeli janë vendosur deri me 6 persona.

1 295 696x430

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Kosova t’i plotësojë dy kushtet e BE-së për vizat

Kosova dhe Bashkimi Europian (BE) kanë rënë dakord për kushtet që duhen plotësuar për liberalizimin e vizave. Kanë mbetur vetëm edhe dy kritere të paplotësuara:...

Prishtina- kryeqytet pa spital!

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina nuk ka spital. Nga Qendrat e Mjekësisë familjare si shërbim primar, menjëherë pacientët trajtimin mjekësor duhet ta marrin në shërbim...

Çfarë i ndodh trurit kur jemi të mërzitur dhe të pa disponueshëm?!

Njerëzit të cilët kanë gjasa të mërziten më shpesh, ndikonë në gjendjen e tyre mentale. Çfarë i ndodh trurit tonë kur jemi të mërzitur? Mesatarja...

Së fundi

Aksident në Korçë-Pogradec, plagoset drejtuesi i mjetit

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 14:30 të kësaj të diele në aksin rrugor Korçë-Pogradec, si pasojë e të cilit është plagosur një...

Talenti shqiptar i Çelsit shkëlqen edhe në Champions League

Armando Broja nuk po ndalet më! Sulmuesi i Kombëtares U-21 vijon të shkëlqejë në radhët e Çelsit,...

Veliaj: Parkimi i katërt nëntokësor, Tirana po merr pamjen e një Europe të vogël

Kryebashkiaku Erion Veliaj inspektoi punimet që po kryhen tek ky i fundit, një parking publik me dy kate nën tokë dhe 145 vende. Kurse,...