• Home
  • SPORT
  • Cikalleshi gjen sërish rrjetën në Turqi
SPORT

Cikalleshi gjen sërish rrjetën në Turqi

Spread the love

Sokol Cikalleshi ka shënuar një tjetër gol me peshë në kampionatin turk, teksa ka ndihmuar skuadrën e tij, Osmanlispor të marrë një barazim 3-3 ndaj Trabzonsporit.

Në sfidën e javës së 29, Cikalleshi shënoi golin e dytë për skuadrën e tij dhe rihapi takimin duke e çuar rezultatin në 2-3, ndërsa takimi i barazua nga Cagiran në minutën e 83-të.

Sulmuesi shqiptar luajti gjatë gjithë 90-minutëshit, ndërsa rrugën e rrjetës e gjeti në minutën e 73-të, kur mori një top të bukur pranë pikës së penalltisë dhe pasi shmangu ndërhyrjen e një mbrojtësi kundërshtar, kaloi topin poshtë këmbëve të portierit.

Ky barazim ishte me mjaft vlera për Osmanlispor, që po lufton për t’i shpëtuar rënies nga Superliga turke, ndonëse ndodhet në pozita aspak komode./Top Channel/

Related posts

Rafael Nadal mburret në Angli me orën e tij që kushton 800 000 euro (Foto)

dritatv

Të ardhura rekord për Barcelonën

dritatv

Panucci: Skocisë i “dhuruam” dy gola

dritatv

Leave a Comment