Categories Archives: KUZHINE

Qofte me Presh dhe Miell Misri!.

Me një shije krejt speciale, të lehta dhe fantastike për t’u konsumuar në çdo kohë të ditës. Kjo recetë përgatitet shumë lehtë dhe shpejt, ideale për të shoqëruar vaktin e drekës por edhe të darkës. Kombinohet me supa të ndryshme të ...

Ëmbëlsirë me lëng portokalli Fanta.

Ëmbëlsirë me lëng portokalli Fanta Përbërësit: Pjesa e parë: 2 vezë 5 lugë sheqer 5 lugë qumësht 5 lugë vaj 5 lugë miell 1 pecivë qershi Pjesa e dytë: 500 ml qumësht 200 ml shllag krem 5 lugë sheqer 5 lugë niseshte 1 sheqer vanilje Pjes ...

Oriz me perime.

Kur vjen puna tek pjatat e thjeshta dhe të shijshme, shumicës i shkon mendja tek orizi. E pëlqyeshme dhe e dëshirueshme në tavolinë, kjo është receta që ju propozojmë sot. Nevojiten: ▪ 200 g misër, ▪ 200 g bizele, ▪ 2 karota, ▪ 200 g or ...