Categories Archives: KUZHINE

Qofte me Presh dhe Miell Misri!.

Me një shije krejt speciale, të lehta dhe fantastike për t’u konsumuar në çdo kohë të ditës. Kjo recetë përgatitet shumë lehtë dhe shpejt, ideale për të shoqëruar vaktin e drekës por edhe të darkës. Kombinohet me supa të ndryshme të ...

Ëmbëlsirë me lëng portokalli Fanta.

Ëmbëlsirë me lëng portokalli Fanta Përbërësit: Pjesa e parë: 2 vezë 5 lugë sheqer 5 lugë qumësht 5 lugë vaj 5 lugë miell 1 pecivë qershi Pjesa e dytë: 500 ml qumësht 200 ml shllag krem 5 lugë sheqer 5 lugë niseshte 1 sheqer vanilje Pjes ...

Oriz me perime.

Kur vjen puna tek pjatat e thjeshta dhe të shijshme, shumicës i shkon mendja tek orizi. E pëlqyeshme dhe e dëshirueshme në tavolinë, kjo është receta që ju propozojmë sot. Nevojiten: ▪ 200 g misër, ▪ 200 g bizele, ▪ 2 karota, ▪ 200 g or ...

Çorba me mish të grirë.

Çorba me mish të grirë Për 6 persona nevojiten: ▪ 450 g mish i grirë viçi ▪ 300 g rriska të gjera mishi ▪ 3 karota të prera në katrorë ▪ 2 rrënjë majdanoz të prerë në rrathë ▪ 2 degëza selinoje ▪ 1 qepë ▪ 2 thelpinj hudhre ...

Pulë e pjekur në skarë me arra.

Pulë e pjekur në skarë me fasule dhe arra. Proteinat e pulës dhe yndyrat e shëndetshme nga arrat dhe farat, të mbajnë të kënaqur pa karbohidrate shtesë! Gjysmë gjoksi pule kripë biber pudër e hudhrës spec i kuq lëng limoni vaj ulliri sallat ...