SHQIPERIA

Borë sërish në Dibër, rreth 30% e fshatrave janë të bllokuar

Spread the love

Rinisin reshjet e dëborës ne Dibër dhe si pasojë rreth 30% e fshatrave janë të bllokuar.

Reshje me intesitet më të ulët kanë rinisur nga ora 6 e mëngjesit.

Ne shkollat 9 vjeçare te qytetit dhe të njësive administrative nuk zhvillohet mësim.

Situata mbetet emergjente pasi shumë fshatra mbeten te izoluara: Selishtë, Lurë, Zall e Dardhë. Ato janë dhe më problematiket pasi lëvizet vetëm në këmbë ose me kafshë.

Related posts

Amendamentet e LSI-së, Rama: Doktoresha e shkencave gjeti zgjidhjen shkencore!

dritatv

Pas dorëheqjes së Blushit, përjashtohet nga LIBRA Mimoza Hafizi

dritatv

“Bularati”/ Rama: S’ka më mirë se sa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj që s’i duhen dreqit

dritatv

Leave a Comment