ZVICER

Befasojnë zvicranët, prodhojn pije me simbolin e shqiponjës

Spread the love

Fabrika e birrës në Luzern të Zvicrës ka bërë veprim tejet interesant duke vendosur në ambalazhin e shishes së birres, simbolin e shqiponjës dy krenare, në shenjë përkrahje të Kombëtares së tyre e cila do të luaj sonte në botëror kundrejt Kosta Rikës.

Amballazhi i shishës së birrës është publikuar në faqen e Luzerner Bier gjatë ditës së sotme, me fotografi të simbolit të shqiponjës dy krenshe, simbol ky që bëri bujë të madhe pas shënimit të golave nga Xhaka dhe Shaqiri në ndeshjen futbollistike Zvicër- Serbi, për çka edhe FIFA i gjobiti lojtarët me nga 10 mijë dollarë.

Sonte Zvicra do ta ketë ndeshjen e tretë dhe përfundimtare në grupin E, për çka i duhet fitore për të kaluar në mesin e skuadrave më të mira për Kupen e Botës./Kosova Post/

Related posts

Banka zvicerane, kompania e dytë më fitimprurëse në botë

dritatv

“Nestle”, koncerni më i shtrenjtë zviceran

dritatv

Mërgimtarët në Zvicër përsëri pre e mashtrimeve me biletat për të shkuar në Kosovë

dritatv

Leave a Comment