• Home
  • TEKNOLOGJI
  • Apple gati të çojë në 300 dollarë çmimin e iPhone X
TEKNOLOGJI

Apple gati të çojë në 300 dollarë çmimin e iPhone X

Spread the love

Apple po planifikon të ulë çmimin e iPhone X deri në 300 dollarë.

iPhone X doli në shitje për një vlerë prej 999 euro dhe ka qenë shumë i shtrenjtë për shumë njerëz.

Por kompania e teknologjisë me sa duket planifikon të nxjerrë një gjeneratë të re të iPhone X gjatë këtij viti me etiketa shumë më të kapshme të çmimeve.

Çmimet e reja do të aplikohen në gjeneratën e dytë të iPhone X që duhet të vijë në formën e një iPhone-i të ri prej 5.8 inç, një iPhone X Plus më të madh prej 6.5 inç dhe një iPhone 6.1 me 6.1 inç.

Çmimet priten për të jenë 800 $, 900 $ dhe 600 $./tesheshi.com/

Related posts

Celulari i parë Huawei me 8GB RAM

dritatv

Hong Kong, hapet linja e trenit të shpejtë për në Kinë

dritatv

Shifrat e censurës së internetit në Kinë

dritatv

Leave a Comment