BALLKANI

Aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë, rreth 20 persona janë transportuar në spital në Shkup

Spread the love

Rreth 20 persona të aksidentuar në autostradën Shkup-Tetovë janë transportuar deri më tani në spitalin “8 shtatori” në Shkup, njoftoi para pak çastesh televizioni Alsat.

Patrullat policore kanë bllokuar dhe siguruar perimetrin e aksidentit.Zv. ministri i Brendshëm, Agim Nuhiu, si dhe ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, janë duke shkuar në vendin e ngjarjes.

Kalimtarët e rastit dhe qytetarët të cilët gjenden në vendngjarje janë mbledhur grup dhe po mundohen që të rrokullisin autobusin, për të mundësuar tërheqjen e udhëtarëve që kanë ngelur brenda autobusit të nxirren jashtë.

Mjete të rënda janë sjellur në vendngjarje për të mundësuar që të lëvizin autobusin, kujtojmë që autobusi është rrokullisur në kilometrin e shtatë të autostradës Shkup-Tetovë.

Ekipet e ndihmës së shpejtë janë mbledhur në vendngjarje nga ku po ndihmohen nga kalimtarët e rastit dhe banorët përreth, për të nxjerrë nga autobusi udhëtarët të cilët kanë ngelur brenda, dyshohet edhe për të vdekur. Sipas dëshmitarëve thuhet se shkak i aksidentit ishte plasja e gomës me ç’rast autobusi ka përfunduar në korsinë e kundërt të autostradës.

Related posts

Lavrov ka një mesazh për Ballkanin: Vlerësojini vetë kushtet për të qenë anëtarë të BE…

dritatv

Kur pritet të takohen Thaçi dhe Vuçiç?

dritatv

MPJ i aprovon kërkesën Vuçiçit për të hyrë në Kosovë

dritatv

Leave a Comment