SHQIPERIA

Abuzime me legalizimet, jepet vendimi për ish-zyrtarët në Durrës

Spread the love

Gjykata e Durrësit ka dhënë sot vendimin për Arben Isakun, ish-zëvendësdrejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës së Durrësit.

Gjykata dha për Isakun masën “detyrim paraqitjeje”. Arben Isaku akuzohet për ‘falsifikim’ dhe ‘shpërdorim detyre’. Ai akuzohet për abuzim me legalizimet në qytetin bregdetar.

Gazetarja Klodiana Haxhiraj raporton për “Balkanweb”  se po e njëjta masë, “detyrim paraqitje” është dhënë edhe për dy të arrestuarit e tjerë, specialistin F.Rexho dhe ekonomistin R.K.

Related posts

Aksioni i IKMT në Radhimë/ “I kemi me djersë, jo me lekë droge”, banorët përplasen me policinë

dritatv

Televizioni “France 3” u bën thirrje turistëve francezë që të vizitojnë Shqipërinë

dritatv

VOA: Paqartësi ligjore mbi zgjedhjet vendore nëTiranë

dritatv

Leave a Comment