KURIOZITETE

50 lojtarët më të njohur myslimanë në Europë!

Spread the love

Në botën e futbollit, ka shumë futbollistë kualitativ të cilët i përkasin besimit islam, të cilët sot festojnë Kurban Bajramin.

Emra të njohur të futbollit, si Paul Pogba, Mesut Ozil, e Xherdan Shaqiri, sot festojnë ditën e Kurban Bajramit.

Me rastin e kësaj feste, lajmi.net ua përcjell 50 ndër lojtarët më të njohur që i përkasin besimit islam, që sot festojnë Bajramin, sigurisht, pa pasur qëllimin që të krijohen ndasi, pasi sporti është vendi ku bashkohen të gjithë, pa dallime.

Paul Pogba, France

Zinedine Zidane, France

Karim Benzema, France

N’Golo Kanté, France

Franck Ribery, France

Nicolas Anelka, France

Demba Ba, France

Eric Abidal, France

Hatem Ben Arfa, France

Solomon Kalou, France

Adil Rami, France

Bacary Sagna, France

Djibril Sidibe, France

Nabil Fekir, France

Ousmane Dembélé, France

Riyad Mahrez, France

Samir Nasri, France

Mamadou Sakho, France

Yaya Sanogo, France

Moussa Sissoko, France

Kurt Zouma, France

Benjamin Mendy, France

Mesut Özil, Germany

Shkodran Mustafi, Germany

Sami Khedira, Germany

Emre Can, Germany

İlkay Gündoğan, Germany

Bruno Martins Indi, Netherlands

Ibrahim Afellay, Netherlands

Marouane Fellaini, Belgium

Mousa Dembélé, Belgium

Adnan Januzaj, Belgium

Nacer Chadli, Belgium

Granit Xhaka, Switzerland

Xherdan Shaqiri, Switzerland

Edin Dzeko, Bosnia

Miralem Pjanic, Bosnia

Saed Kolasinac, Bosnia

Asmir Begovic, Bosnia

Nuri Sahin, Turkey

Cenk Tosun, Turkey

Mohamed Salah, Egypt

Mohamed Elneny, Egypt

Emmanuel Adebayor, Togo

Sadio Mané, Senegal

Papis Demba Cisse, Senegal

Yaya Touré, Ivory Coast

Kolo Touré, Ivory Coast

Islam Slimani, Algeria

Wahbi Khazri, Tunisia

Related posts

SHERP ATV, “monstra” ruse e rrugës dhe e ujit

dritatv

Intervista e 1997 tregon gjenialitetin parashikues të Bezos-it, sot më i pasuri në botë

dritatv

Shpërqëndroheni në zyrë? Ja faktorët që duhet t’i eliminoni!

dritatv

Leave a Comment