Daily Archives: Oct 26, 2019

We can't let history be forgotten.

“Kjo foto e Astrit Deharit, flet më shumë se 1 mijë fjalë të Baton Haxhiut”

Sam Potera, ish-përkthyes në KFOR, ka shpërndarë një fotografi të aktivistit të ndjerë të Lëvizje Vetëvendosje Astrit...

Abuzimet me Prokurimet publike, anulohen 28% e procedurave, rezultojnë me shkelje ligjore

Prokurimet Publike në Shqipëri mbeten problematike. Auditimet e Kontrollit të Lartë të Shtetit kanë konstatuar se 28%...

Humbën në pyllin e Himarës, shpëtohet çifti i turistëve spanjollë

Policia e Himarës u ka ardhur në ndihmë dy turistëve spanjollë, të cilët humbën për 3 orë...

Përgjaken rrugët e vendit, tjetër aksident në Durrës, humb jetën 40-vjeçari

Përgjakën rrugën e vendit. Një tjetër person është përplasur për vdekje mbrëmjen e sotme në Shkozet të...

“Vetëvendosja nuk e bën Qeverinë me Listën Serbe”

Lista Serbe mund të mos jetë pjesë e koalicionit të ardhshëm qeverisës, por jo edhe e Qeverisë....

FOTO/ Arrestohen pronarët e ‘kamionit të vdekjes’, shtëpia e çifti britanik kushton 400,000 paund

Joanna Maher, 38 vjeç dhe burri i saj Thomas, gjithashtu 38 vjeç, nga Warrington, u arrestuan dje,...