Zyrtare, mbrojtësi i Barçës blen një klub futbolli

Tashmë është zyrtare, futbollisti spanjoll Gerard Pique është pronar i një klubi futbolli.

Qendërmbrojtësi i Barcelonës nëpërmjet kompanisë së tij Kosmos bleu klubin e FC Andorrës dhe ishte vetë Kosmos që konfirmoi gjithçka nëpërmjet një komunikate për shtyp të publikuar ditën e shtunë.

Bordi drejtues i klubit miratoi blerjen e tij nga Pique me 99.9% të votave me futbollistit që do të paguajë edhe borxhin prej 200 mijë Eurosh të FC Andorrës

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi