Zbulohen pseudonimet e veçanta që familja mbretërore i thërrasin njëri-tjetrit

Familja mbretërore mund të ketë tituj zyrtarë, por të gjithë kanë edhe pseudonime për njëri-tjetrin. Disa prej tyre përdoren vetëm në familjen mbretërore dhe miqtë e tyre, ndërsa disa prej tyre janë të zakonshme.

Mbreti Charles dhe Camilla i kishin vënë nofka njëri-tjetrit që në fillim të lidhjes së tyre. Siç shihet në sezonin e katërt të The Crown, çifti tashmë i martuar e quajti njëri-tjetrin Fred dhe Gladys, të frymëzuar nga personazhet e emisionit The Goon të BBC-së.

Kate Middleton e quanin Squeak si nxënëse dhe ajo ka shpjeguar se si ndodhi. “Më vunë nofkën Squeak si derri im”.

Pra, Princi William dhe Kate u dëgjuan duke rrëfyer dashuritë e tyre për njëri-tjetrin në vitin 2016. Ata me dashuri i referoheshin njëri-tjetrit si “i dashur ” dhe ” bebe “.

Princesha Diana ishte personi i parë që i vuri një pseudonim djalit të saj. Princi William zbuloi se nëna e tij e quajti atë Wombat. Në një intervistë të vitit 2007 me NBC, ai tha: “Filloi kur isha dy vjeç. Me te drejte me thane se nuk e mbaja mend. Kjo ndodhi kur shkuam në Australi me prindërit e mi nga Wombat, kafsha vendase.’ Publiku dhe miqtë e tij e quajnë atë Wills, megjithëse emri i tij i plotë është William Arthur Philip Louis. Në Universitetin e St Andrews në Skoci, William njihej si Steve për të mbajtur një profil të ulët dhe për të shmangur çdo vëmendje të padëshiruar.

Gjatë një vizite në stadiumin Windsor Park, Kate Middleton zbuloi se ajo e quajti vajzën e saj Lottie në vend të Charlotte.

Meghan Markle dhe Princi Harry gjithashtu kanë përkëdheljet e tyre. Ata e quajnë njëri-tjetrin H dhe M, pas inicialeve të tyre (Harry, Meghan), gjë që u zbulua për herë të parë në një intervistë me Tom Bradby për dokumentarin. Gjithashtu, Princi Harry dhe Meghan e quajnë njëri-tjetrin Haz dhe Meg. Nëna e saj, megjithatë, e quan atë një lule. Sa për atë që miqtë e tij e quajnë Harry, pseudonimi i tij është Spike dhe Potter, nga Harry Potter.

Princi Harry dhe Meghan Markle mirëpritën fëmijën e tyre të dytë, Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, në qershor 2021 dhe çifti zbuloi në një deklaratë duke njoftuar lindjen e saj se ajo do të njihej si ‘Lili ‘.

Djali i tyre, Archie, ka disa pseudonime të ndryshme. Dukesha e Sussex-it zbuloi pseudonimin për djalin e saj ndërsa familja festoi ditëlindjen e parë të djalit të tyre më 6 maj 2020. Meghan u dëgjua duke e quajtur djalin e saj Arch.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi