https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
YPG/PKK sulmon civilët në Jerablus, raportohen të vrarë dhe të plagosur - Drita Tv

YPG/PKK sulmon civilët në Jerablus, raportohen të vrarë dhe të plagosur

Dy vetë kanë humbur jetën si pasojë e sulmit të organizatës separatiste terroriste YPG/PKK ndaj një automobili civil, që kishte brenda gra e fëmijë, në nënprefekturën Jerablus, që ndodhet në rajonin e operacionit “Mburoja e Eufratit”.

Terroristët e YPG/PKK, që kanë bërë strofkë në nënprefekturën Menbixh në perëndim të lumit Eufrat në Siri, sulmuan prej aty nënprefekturën Jerablus që ndodhet në rajonin e operacionit “Mburoja e Eufratit”.

Automjeti i civilëve që vazhdonte rrugën në autostradën Gandura-Menbixh u sulmua nga terroristët me raketë antitank TOW. Si pasojë u vranë dy persona dhe u plagosën dy të tjerë, njëri prej të cilëve ishte foshnje.  

Ushtria Kombëtare e Sirisë që pa shpërthimin si pasojë e sulmit shkoi menjëherë në vendngjarje dhe nxori civilët nga automjeti.

Ndër ata që u nxorën ishte edhe një fëmijë 2 vjeç.

YPG/PKK merr shpesh herë në objektivë vendbanimet civile në rajonet veriore të Sirisë, kontrollin e të cilave e ka marrë me mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi