Yildirim: Hedhim poshtë vendimin e SHBA-ve për Kudsin

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të Partisë AK në Kirikkale tha se “Nuk e pranojmë dhe e hedhim poshtë deklaratën e SHBA-ve e cila e njeh Kudsin si kryeqytet të Izraelit.

Nuk kemi dhënë dhe as nuk do t’u japim miratim atyre të cilët përpiqen që me fakt të kryer ta bëjnë Kudsin kryeqytet të Izraelit”. /Rtv Drita/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi