Xhafaj: Akuzat politike ndaj policisë, kundërproduktive

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, gjatë aktivitetit “Forca e ligjit në veprim: arritje dhe sfida”, të mbajtur paraditen e së enjtes, deklaroi se, “politika po sulmon me papërgjegjshmëri politike Policinë e Shtetit”.

“Lufta për një shoqëri më të sigurtë nuk është e thjeshtë dhe më vjen keq që politika, me papërgjegjshmëri politike, sulmon Policinë e Shtetit”, theksoi Xhafaj në fjalën e tij.

Ministri shtoi se “është e papranueshme që policia të konsiderohet forca e krimit apo narkopolicia”.

“Nuk e prisnim që një pjesë e politikës të reagonte kështu ndaj rezultateve pozitive në luftën kundër krimit. Akuzat ndaj policisë janë kundërproduktive”, nënvizoi Xhafaj.

Top Channel

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi