https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
Vuçiç: Të gjithë e dinim cili do të jetë epilogu i gjykimit të Mladiçit - Drita Tv

Vuçiç: Të gjithë e dinim cili do të jetë epilogu i gjykimit të Mladiçit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot në Novi Sad deklaroi se të gjithë e kanë ditur epilogun e gjykimit të Ratko Mlladiçit, të dënuarin e shkallës së parë në Tribunalin e Hagës me burgim të përjetshëm për gjenocid dhe krime lufte dhe u kërkoi të gjithë qytetarëve të Serbisë të shikojnë drejt të ardhmes.

“U bëj thirrje qytetarëve të Serbisë të fillojnë të shohin të ardhmen, të mendojnë se si do të ruajmë paqen dhe stabilitetin e rajoni dhe të mos mbërthehemi në lotët e së kaluarës, por nga djersa e luftërave të krijojmë një të ardhme më të mirë për të gjithë ne”, tha Vuçiç para gazetarëve në Novi Sad, i pyetur për të komentuar për aktgjykimin e Ratko Mlladiçit.

Ai tha se Serbia respektoi viktimat e të gjitha kombeve të tjera, por se “lotët serbë nuk kanë prindër”.

Vuçiç tha se të gjithë duhet të punojnë për paqen në rajon që “tmerret e luftës kurrë të mos na ndodhin dhe përsëriten”./Rtv islam/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi