Vrau për të marrë hakun e të atit, 17-vjeçari në Lezhë nuk pendohet. Çfarë tha në polici

F P, 17-vjeçari i cili vrau dje 65-vjeçarin L L në Lezhë nuk është penduar.

Adoleshenti ka pranuar në polici se vrasjen e kreu për gjakmarrje, për të marrë në këtë mënyrë hakun e babait të tij, por në asnjë moment nuk ka shfaqur pendesë.

Në vitin 2019 vëllai i viktimës së djeshme ka vrarë babin e 17-vjeçarit, i cili asokohe ishte shumë i vogël. F humbi edhe nënën sepse ajo u vetëhelmua pasi i vranë të shoqin.

I rritur pa të dy prindërit, duke se 17-vjeçari e ka pasur motiv për të vënë në vend sipas tij drejtësinë e munguar.

Policia po përpiqet të mësojë se ku e gjeti armën adoleshenti. Pas mbërritjes së polici dhe vetëdorëzimit të tij ai ka treguar të gjithë ngjarjen.

Duket se gjithçka e kishte planifikuar. Ditën e djeshme ai e ka pritur 65-vjeçarin dhe në momentin që ky i fundit ka zbritur nga makina e ka qëlluar duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Në polici ai ka deklaruar se ka qëlluar për hakmarrje për të marrë gjakun dhe për të venë në vend drejtësinë. 17-vjeçari nuk ka treguar kush e dërgoi në komisariat pas kreu vrasjen, ndërsa do të rimerret sërish në pyetje në prani të psikologëve, pasi gjendja e tij është tepër e rënduar.

Nga dëshmitë e banorëve dhe bashkëmoshatarëve mësohet se Floriani ishte shumë i qetë dhe kishte pasion pikturën. Sipas tyre ai asnjëherë nuk është shprehur se do të hakmerrej për babain.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi