Vokshi: Shqipëria me të burgosur politik, mes tyre gra dhe vajza

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi përmes një statusi në “Facebook” shkruan se Forumi i Grave të Partisë Popullore Europiane (EPP Women), iu bën thirrje institucioneve të BE-së, pasi Shqipëria është mbushur me të burgosur politikë, mes tyre gra dhe vajza.

Vokshi thotë se në takimin e radhës së Forumit te Grave të Partisë Popullore Europiane që u mbajt në Tallin të Estonisë ngrita shqetësimin për përkeqësimin e statusit të grave në Shqipëri e veçanërisht dhunën e ushtruar me urdhër të Kryeministrit.

Postimi i Albana Vokshit:

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Forumi i Grave të Partisë Popullore Europiane (EPP Ëomen), thirrje Institucioneve të BE-së: Shqipëria me të burgosur politikë, mes tyre gra dhe vajza!

“Forumi i Grave të PPE mbledhur në Tallin, Estoni, është tejet i shqetësuar reth lajmeve shokuese për arrestimin e grave dhe përdorimin e gazit lotsjellës edhe ndaj fëmijëve që së bashku me familjet e tyre protestojnë në mënyrë paqësore për demokraci. Ju bëjmë thirrje autoriteteve të Bashkimit Europian të veprojnë!! #Albania #demokraci #eppëomen #AlbanaVokshi #dpa AlbanianDemocratic Party”

Në takimin e rradhës së Forumit te Grave të Partisë Popullore Europiane që u mbajt në Tallin të Estonisë ngrita shqetësimin për përkeqësimin e statusit të grave në Shqipëri e vecanërisht dhunën e ushtruar me urdhër të Kryeministrit.

Ditët e fundit, Kryeministri Rama i demaskuar në media për manipulimin e rezultateve zgjedhore të 2016-2017, arrestoi gra politikane, mes tyre deputetja Dhurata Çupi dhe Kryetarja e FRPD Mat, Denisa Vata. Ndërsa në Shkodër,?Kryetarja e Bashkisë u rrethua nga forcat speciale, ndërkohë që në qeli mbahej i burgosur politik deputeti i Shkodrës Bardh Spahia. Kërkova mbështetjen e Forumit të Grave te PPE-së për të sensibilizuar të gjithë faktorin ndërkombëtar për rrëshqitjen e Shqipërisë në Diktaturë!

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

10 janari i Lidhjes së Kombeve dhe 2019- ta e OKB-së

Shkruan: Abdullah Klinaku Gabimet e Lidhjes së Kombeve e sollën luftën e II-të botërore. Ashtu siç mund të sjellin luftëra të mëdha edhe gabimet në...

Nigeri, 2.75 miliardë dollarë dëme nga sulmet mbi tubacionet e naftës

Gjatë sulmeve mbi tubacionet e naftës dhe vjedhjen e naftës në Nigeri vitin e kaluar është shkaktuar...

Thaçi për dialogun: Kemi një rrethanë shumë të favorshme në adresën më të besuar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, “me qëllim të informimit, konsultimit dhe koordinimit për çështje të interesit shtetëror”, ka takuar të hënën ndaras...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...