Vdes Maryanne Trump Barry, motra e ish-presidentit Trump

Maryanne Trump Barry, motra e ish-presidentit dhe një gjykatëse federale në pension, u gjet e vdekur në apartamentin e saj në Manhattan.

Ajo ishte 86 vjeçe.

Barry shërbeu si gjyqtare e lartë në Gjykatën e Apelit të SHBA për Qarkun e Tretë, derisa doli në pension në vitin 2019 mes polemikave mbi transaksionet e supozuara mashtruese tatimore dhe financiare të bëra nga patriarku i familjes Trump, Fred Trump Sr. dhe nga vëllezërit e saj.

Ajo u emërua në Gjykatën Federale të Nju Xhersit nga presidenti Ronald Reagan në 1983 dhe më pas në Gjykatën e Apelit në 1999 nga presidenti Bill Clinton

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi