https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
Uragani Lorenzo/ Një i vdekur ndërsa stuhia po vjen drejt Evropës - Drita Tv

Uragani Lorenzo/ Një i vdekur ndërsa stuhia po vjen drejt Evropës

Një uragan vdekjeprurës që po vjen drejt Evropës pritet të kalojë afër Azores të Mërkurën, duke sjellë rryma uji kërcënuese dhe erërat deri në 100 mph, sipas Qendrës Kombëtare të Uraganëve në SH.B.A.

Valët deri në 25 metra gjithashtu mund të shiheshin rreth pjesëve të arkipelagut portugez gjatë kësaj kohe, tha shërbimi meteorologjik i Portugalisë, ndërsa shkollat gjithashtu janë vendosur të mbyllen.

Uragani mendohet se më pas mund të dobësohet në një stuhi ekstratropike ndërsa lëviz në veri në trajektoren e saj drejt Irlandës dhe Anglisë më vonë këtë javë.

Uragani Lorenzo theu rekorde gjatë fundjavës pasi u ngrit në një stuhi të Kategorisë 5, për të cilën Qendra Kombëtare e Uraganit në SHBA thotë se është më e forta për veriun dhe lindjen në Oqeanin Atlantik.

Që nga ajo kohë ka rënë në një Kategori 2, por ka akoma ndikim vdekjeprurës.

Një operacion kërkimi dhe shpëtimi është duke filluar që nga fundi i javës së kaluar për ekuipazhin e zhdukur të një varke që u përmbys në Atlantik ra në vorbullën e stuhisë.

Një anëtar i ekuipazhit është konfirmuar i vdekur pasi trupi i tij u mor nga oqeani, thanë pronarët e anijes në një deklaratë të hënën.

Tre janë raportuar të jenë shpëtuar ndërsa dhjetë janë ende të humbur.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi