Tirana shpallet Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut 2025

Tirana është shpallur Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut 2025.

Kryebashkiaku Erion Veliaj e konsideron një mundësi të mirë për promovimin e kulturës së Tiranës dhe gjithë Shqipërisë.

“Nuk e fsheh dot kënaqësinë për këtë SUPER LAJM për qytetin tonë – Një mundësi e shkëlqyer për t’i rrëfyer së bashku Europës kulturën tiranase dhe atë shqiptare, me kërshërinë e një qyteti në transformim dhe njerëzve të dashuruar pas artit dhe kulturës“, shkruan Veliaj në rrjetet sociale.
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi