Thaçi nga Prekazi: Çdo qytetar sot duhet të ndihet krenar

 

 

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz.

“Sot shënojmë dy dekada të rënies së Adem Jasharit. Jemi këtu për të vazhduar manifestimet tjera të rënies heroike. Sot duhet të ndihet krenarë çdo qytetarë dhe duhet të ndihet me besim të plotë për të ardhmen e shtetit tonë”, ka thënë Thaçi.

Në 20-vjetorin e rënies heroike të Komandantit Legjendar, Adem Jashari, familjes Jashari, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri, Qeveria e Kosovës më 5, 6 dhe 7 mars ka organizuar manifestimin gjithë popullor “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.l.n

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi