Tërmeti 5.9 ballë trondit Turqinë, të paktën 35 të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të plagosur pasi një tërmet i fortë ka goditur Turqinë Perëndimore.

foto galeri

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë dhe ministri turk i Shëndetësisë, Fahretin Koca njoftuan se tërmeti ishte me magnitusë 5.9 të shkallës Rihter, ndërsa epiqendra u regjistrua në Goljaka.

foto galeri

Sipas EMSC, tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej dy kilometrash.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi