24.5 C
Tirana

Tensionet në veri të Kosovës, tjetër shpërthim në Mitrovicën e Veriut, Policia dhe Eulexi…

Më datë:

Një shpërthim i fundit ka ndodhur rreth orë 20:30 në afërsi të ndërtesës ku ndodhet Komisioni Komunal Zgjedhor në Mitrovicën e Veriut.

Mjeti shpërthyes është hedhur në afërsi të objektit ku ka policë dhe gazetarë, por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Për shkak të errësirës, nuk dihet se nga është hedhur ky mjet, por nga shpërthimi i fortë, janë shqetësuar policë dhe gazetarë.

Ndërkohë, Policia e Kosovës së bashku me atë të EULEX-it, me njësitet për de-minim, kanë hyrë brenda në objekt.

Aty ndodhet ende një mjet i pashpërthyer dhe ekipet e de-minimit kanë hyrë për ta çaktivizuar këtë mjet që dyshohet të jetë shpërthyes.

Shpërndarje

spot_imgspot_img

Më të fundit

Më shumë si kjo
Të ngjashme

GJKKO vendos masat e sigurisë për mjekët dhe personelin e Onkologjikut

GJKKO ka lënë në fuqi të njëjta masa sigurie,...

Reforma zgjedhore, Bardhi: Përpjekje për të hapur në maksimum listat e kandidatëve për deputetë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi,...

SPAK çon në gjyq ish-kryebashkiakun e Lushnjës: Fatos Tushe fshehu pasurinë

SPAK ka mbyllur hetimet dhe ka çuar në gjyq...

Wisk në pronësi të Boeing pret që taksia e saj ajrore pa pilot të transportojë pasagjerë

Wisk Aero në pronësi të Boeing pret që taksia...