Të shtëna me armë pranë një universiteti në Gjermani, disa të plagosur

Disa persona u plagosën nga një person i armatosur në një sallë leksionesh teatri në qytetin jugperëndimor gjerman të Heidelberg të hënën, tha policia.

Autori u vra, shtoi policia, por nuk dha detaje se si ndodhi kjo.

Ata më parë kishin kërkuar nga njerëzit në Twitter që të shmangnin zonën Neuenheimer Feld të Heidelberg, ku ndodhet universiteti i qytetit.

Policia nuk specifikoi se sa njerëz u plagosën, apo sa rëndë.

Zyra e shtypit e universitetit nuk pranoi të jepte ndonjë detaj mbi incidentin dhe ia referoi të gjitha pyetjet policisë.

Policia tha se arma e përdorur në të shtënat ishte një armë me tytë të gjatë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi