Të pini një çaj në ditë, dhe të hani boronica ju mbron nga sëmundjet e zemrës!

Të pini një çaj ose të hani një grusht boronica në ditë mund të ju mbrojë nga sëmundjet e zemrës, ka gjetur një studim i ri.

Një studim ku u përfshinë afër 53 mijë njerëz, për 23 vjet me radhë ka gjetur se njerëzit të cilët përfshijnë çajin dhe boronicat çdo ditë në ushqimin e tyre, kanë më pak të ngjarë që të vuajnë nga sëmundjet sic janë edhe sulmi në zemër.

Shkencëtarët besojnë se kjo është për shkak se ato janë të pasura me antioksidante gjë që janë anti-inflamatore./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi