Strakosha bëhet “mur”, fiton Lacio dhe rikthen krizën te Milani

Lacio e Thomas Strakoshës mposhti me rezultatin 1-2 Milanin, duke rikthyer krizën në kampin kuqezi, pas fitores minimale ndaj SPAL-it.

Çiro Imobile kaloi në avantazh skuadrën kryeqytetase në minutën e 25-të, ndërkohë që tri minuta më vonë, mbrojtësi Bastos shkakton autogol, i ndikuar edhe nga presioni i Piontek, futbollisti lacial e dërgon topin në rrjetën e Strakoshës.

Për t’i siguruar fitoren skuadrës së Inzagit, mendoi Korrea, i cili në minutën e 83-të, pas një kundërsulmi, mposhti Donarumën, duke i shkaktuar humbjen e 6-të në 11 ndeshje kuqezinjve.

Paraqitje tepër pozitive për gardianin shqiptar, Thomas Strakosha, i cili ishte një nga më të mirët në fushë, teksa me pritjet e tij, ndihmoi skuadrën në sigurimin e tri pikëve.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi