Si të shmangni dhimbjen e shkaktuar nga takat e larta

Jeni të emocionuar për takat e larta dhe në çdo vështrim dëshironi t’i bëni ato tuajat, por sapo vjen momenti për t’i veshur, ankthi dhe vetëdyshimi trokasin në derë në mënyrë ritmike duke ju kujtuar dhimbjen që do të pasojë?

Sigurisht, ky është një telash, me të cilin e dini se do të duhet të përballeni, veçanërisht nëse duhet të qëndroni disa orë mbi to, për shkak të punës, një ngjarjeje apo një rasti të veçantë.

Por, ju e dini shumë mirë që përveç nervave, shmangies së lëvizjeve të kota por edhe kufizimit të argëtimit dhe kërcimit, mbi to do të dukeni më joshëse dhe përveçse do të shijoni mbrëmjen, nuk mund të sakrifikoni imazhin tuaj.

Gjithsesi, çfarë është dhimbja? Me siguri jo…

Jepini fund kësaj aventure me trukun që do t’ju shpëtojë lehtësisht, shpejt dhe mbi të gjitha financiarisht.

Këshilla e kursimit

Lagni pjesën e brendshme të thembrave me një sasi të vogël uji përpara se t’i vishni dhe lërini të thahen.

Në të njëjtën kohë, masazhoni këmbët dhe kyçet tuaja me një krem ​​hidratues për trupin dhe prisni që të përthithet. Sapo takat tuaja të jenë të freskëta, jo të lagura, vishni ato.

Në këtë mënyrë “vuloset” lagështia e këmbëve tuaja dhe hidratimi në vendet që zakonisht vuajnë do të parandalojë çdo dhimbje.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi