Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse.

Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh përfundon duke i lënë  në dollap.

Kjo është arsyeja pse ne duhet të përdorim teknika të ndryshme të thjeshta dhe efektive për t’i zbardhur ato.

Jo vetëm që pëlhura do të duket përsëri e ndritshme e bardhë, ashtu si kur i keni blerë për herë të parë, por gjithashtu do të shmangni dëmtimin e këpucëve duke i larë ato shumë herë ose me produkte që i gërryejnë.

Më poshtë do të mësoni 9 metoda të ndryshme për të zbardhur këpucët në mënyrë që të mos keni më frikë t’i vishni ato sa herë që ju doni.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ministria dhe Gjyqësori “mashtrojnë” grevistët

Sindikata e Judikaturës, Këshilli Prokurorial i Kosovës, Këshilli Gjyqësor dhe Ministria e Drejtësisë kanë mbajtur takim për të arritur një marrëveshje për kërkesat e...

E mërkura me reshje, temperaturat nuk ndryshojnë

Pjesa e parë e të mërkurës mbetet me vranësira dhe reshje të përkohshme në të gjithë vendin. Meteoalb bën të ditur se mesdita dhe kryesisht...

Mbetet në fuqi edhe për dy muaj paraburgimi për tre të dyshuarit në vrasjen e Oliver Ivanoviç

Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pa bazuara ankesat e avokatëve mbrojtës, kundër vazhdimit të masës së paraburgimit prej dy...

Së fundi

Lajmet dt:29/10/2020

https://youtu.be/uQFI3pi_XL4 DRITA TV LAJME LAJMET 29 10 2020 #Drita tv #lajme #edicion# informativ #YouTube Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me...

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të tretë u rrit me 59% nga...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë të publikuar lidhur me sulmin e...