Shqipëri-Hungari marrëveshje për njohjen e certifikatave të vanksinimit anti Covid. E para me një vend të BE

Arrihet marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe një vendi anëtar të BE për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vanksinimit.

Burime thanë se Shqipëria dhe Hungaria pritet të finalizojnë brenda kësaj jave njohjen e të gjitha llojeve të vaksinave dhe të hapin kufinjtë për levizjen e lirë mes dy vendeve, duke përfshirë edhe arsyet e turizmit.

Sipas të njëjtave burime, marrëveshje është arritur gjatë takimit Rama – Orban në Budapest ditën e sotme.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi