Seria A, Lazio e Strakoshës ngjitet e treta, Atalanta shkatërron Chievo-n

Lazio ka marrë një fitore të vështirë në transfertë 0-2 ndaj Parmës dhe është ngjitur përkohësisht në vendin e tretë në renditje me 18 pikë.

Immobile dhe Alberto ishin autorët e dy golave në këtë fitore të lacialëve. Ndërkohë, Atalanta mori një fitore të thellë 1-5 ndaj Chievos, ndërsa Bologna-Torino u mbyll në barazim 2-2.

Në mbrëmje, do të luhet ndeshje më e rëndësishme e kësaj jave në Itali, deri Inter-Milan./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi