Serbia kërkon mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit në OKB pas vendimit të Kosovës për Ushtrinë

Serbia do të kërkojë një seancë urgjente të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pas vendimit të Kosovës për të themeluar ushtri.

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë se vendimi i sotëm paraqet shkelje të Rezolutës 1244.

“Ky është kërcënimi më i drejtpërdrejtë për paqen dhe stabilitetin e rajonit dhe sigurinë e serbëve të cilët jetojnë në Kosovë e Metohi”, ka thënë Daçiç.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi