Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi.

Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet.

Gjithashtu është lënduar edhe një qytetar, në oborrin e të cilit ka rënë aeroplani.

Në vendngjarje kanë arritur përfaqësues të Ministrisë së Mbrojtjes dhe organeve tjera kompetente.

Aeroplani është rrëzuar në orën 09:15 të mëngjesit afër maleve të Zvornikut, në Serbi./alsat/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Komisioni i Venecias, thirrje për rishqyrtimin e ligjit të ri për gjuhët në Maqedoninë e Veriut

Komisioni i Venecias i bën thirrje Maqedonisë së Veriut ta rishqyrtojë ligjin e ri mbi përdorimin e...

Prapaskena? Juncker: Presidenti i KE të zgjidhet haptazi

  “Jam njoftuar për të gjitha ofertat dhe kërkesat që bëhen në prapaskenë dhe më duhet të them se presidenti i ardhshëm i Komisionit Europian...

“Gjyqësori çek nuk është në përputhje me të drejtën ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë ka njoftuar se refuzimi i kërkesës për arrestimin e ish-bashkëkryetarit të organizatës terroriste të PYD/PKK-së Salih Müslüm...

Së fundi

Lajmet dt:29/10/2020

https://youtu.be/uQFI3pi_XL4 DRITA TV LAJME LAJMET 29 10 2020 #Drita tv #lajme #edicion# informativ #YouTube Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me...

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të tretë u rrit me 59% nga...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë të publikuar lidhur me sulmin e...