Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi.

Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet.

Gjithashtu është lënduar edhe një qytetar, në oborrin e të cilit ka rënë aeroplani.

Në vendngjarje kanë arritur përfaqësues të Ministrisë së Mbrojtjes dhe organeve tjera kompetente.

Aeroplani është rrëzuar në orën 09:15 të mëngjesit afër maleve të Zvornikut, në Serbi./alsat/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Tharësit e duarve me baktere vdekjeprurëse

    Tharëset e duarve mund të mbushin duart me baktere që qarkullojnë në banjë. Në hapësirat pa tharëse, vetëm gjashtë koloni të baktereve krijohen brenda 18...

Kalon vettingun, konfirmohet në detyrë prokurorja e Prokurorisë së Tiranës, Afërdita Ndoi

Konfirmohet në detyrë pranë Prokurorisë së Rrethit Tiranë, Afërdita Ndoi. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar sot një seancë për shpallje vendimi për...

Tjetër viktimë në det, mbytet pushuesi i moshuar në Lezhë

Një tjetër pushues ka mbetur viktimë e detit në Shqipëri, gjatë këtij sezoni turistik. Policia njofton se është mbytur në Plazhin e Tales, në...

Së fundi

Bllokohen llogaritë e Telekomit

Sot janë bllokuar llogaritë e Telekomit të Kosovës si pasojë e borxhit ndaj Z-Mobilet, kanë bërë të ditur burime për KOHËN. Para disa ditëve kryetari...

“Shkelën armëpushimin”, Azerbajxhani akuzon Armeninë për luftime gjatë “paqes”

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha të hënën se forcat armene shkelën një armëpushim të rënë dakord të dielën dhe hodhën granata në fshatra...

Tensionohen raportet mes Macron dhe botës arabe

Deklaratat dhe politikat e Presidentit francez Emmanuel Macron karshi islamizmit në Francë dhe insistimin e tij për të rishfaqur karikaturat e profetit Muhammed, ka...