Quajeni grupi i transfertave, Shqipëria “humbet” kuotat në rolin e favorites

Shqipëria ishte favorite, por tani jo më. Dy ndeshjet e para të Grupit 4 në Ligën C, tregojnë për një garë të fortë dhe të ekuilibruar me katër skuadra nga tre pikë secila. Madje mund të quhet, grupi i transfertave, pasi të gjithë ekipet kanë fituar vetëm jashtë fushave të tyre.

Reuters 2020 09 07 2020 09 07t154752z 817843291 Rc2rti9983fq Rtrmadp 3 Soccer Uefanations Kaz Blr Report Reuters

E njëjta gjë ndodhi edhe në sfidat e dyta, ku Bjellorusia mori maksimumin në shtëpinë e Kazakistanit me rezultatin 2-1, ndërsa Lituania kaloi siç dihet Shqipërinë 1-0 në “Air Albania”. Këto rezultate e kanë bërë grupin e kombëtares kuqezi pa favoritë për momentin, teksa misioni për të marrë vendin e parë bëhet më i vështirë për Edi Reja dhe të besuarit e tij.

Tabela Grupi

Programi i ndeshjeve në Ligën e Kombeve i rezervon skuadrës shqiptare dy transferta, më 11 tetor kundër Kazakistanit dhe vetëm tre ditë më pas në fushën e Lituanisë. Sfida vendimtare në objektivin e Shqipërisë, që mund të shpresojë që trendi i grupit për fitoret në transfertë të vazhdojë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Iraku kryen sulme ajrore në Siri mbi objektiva të DEASH-it

  Avionët luftarakë të Irakut kanë shkatërruar një vend terrorist të DEASH-it brenda territorit sirian, njoftoi të enjten Ministria e Mbrojtjes e Irakut. Sipas një njoftimi...

Kina heq ndalesën për hyrjen e shtetasve të huaj në vend

Kina bëri të ditur se ka hequr ndalesën për hyrjen e shtetasve të huaj në vend që janë jashtë ndërsa kanë vizë dhe leje...

Mustafa kritikon ekipin negociator të Qeverisë për dialogun me Serbinë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa tha se partia e tij mbështet procesin e dialogut, i cili, sipas tij duhet të përmbyllet...

Së fundi

Lajmet dt:29/10/2020

https://youtu.be/uQFI3pi_XL4 DRITA TV LAJME LAJMET 29 10 2020 #Drita tv #lajme #edicion# informativ #YouTube Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me...

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të tretë u rrit me 59% nga...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë të publikuar lidhur me sulmin e...