Qeveria serbe mblidhet urgjent pas aksionit të ROSU-së në veri të Mitrovicës

Qeveria serbe ka reaguar duke ftuar mbledhje urgjente pas aksionit të ROSU-së në veri të Mitrovicës.

Qeveria e Serbisë ka ftuar mbledhje urgjente pas aksionit të ROSU-së në veri të Mitrovicës.

Mediat serbe raportojnë se mbledhja është duke ndodhur dhe vjen menjëherë pas ndërhyrjes dhe arrestimeve të forcave speciale të Kosovës.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar për lajmi.net aksionin në Veri të Mitrovicës në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviçit./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi