PSG bashkohet me Nike për t’i bërë bllokadë Real Madrid

Real Madrid nuk ka ndërmend të tërhiqet, kërkon me çdo kusht shërbimet e Kylian Mbappe. Talenti francez është vendosur në qendrën e projektit të mbretërove për tu rikthyer dhe një herë prepotent në Europë.

Mbappe

Ti rrëmbesh PSG Mbappen nuk është aspak e lehtë. Është i njohur problemi që sheikët e Parisit kanë me rregullat e “Fair Play financiar”, Reali kërkon të shfrytëzojë këtë pikë të dobët për të transferuar talentin më të mirë në botë në Madrid. Parisienët po kërkojnë aleatë për të ndalur këtë transferim, në skenë në këtë pikë ka dalë gjigandi Nike.

Kompania e veshjeve sportive mund të firmos një kontratë të re sponcorizimi me PSG, një investim që do ti lejonte sheikët të balanconin problemet e tyre me “Fair Play financiar”, duke evituar në këtë mënyrë dhe largimin e Mbappes drejtë Realit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi