PS fiton një tjetër bashki, diferencë prej 1300 votash me PD

Partia Socialiste ka fituar në bashkinë e Rrogozhinës. Sipas të dhënave zyrtare socialistët kanë marrë 5337 vota, ndërsa demokratët kanë marrë 3949. LSI-ja ka marrë 618 vota, ndërsa PSD 459.

Diferenca mes PS dhe PD është gati 1300 vota.

Në 2017, PS mori 5.282, ndërsa PD 3.157, çka tregon rritje të të dyja këtyre forcave. LSI ka rënie të madhe, pasi 4 vitë më parë mori 2.514 vota ndërsa këtë vit 618.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi