Protesta e opozitës në Fier, shoqërohen 10 persona

Policia e Fierit ka shoqëruar 10 persona pas protestës së djeshme të opozitës ndërsa kryeministri Edi Rama do të zhvillonte takimin për ‘Bashkinë që Duam’.

Sipas kreut të PD Fier, Luan Baçi janë shoqëruar 10 persona në komisariatin e Fierit dhe pas një deklarate janë lenë të lirë, ndërsa një protestues ende mbahet në polici.

Policia Fier ende nuk ka një njoftim zyrtar për shoqërimet e protestuesve.

Po ashtu, ende nuk ka asnjë autor për plagosjen e efektivit të policisë në protestë, ndërsa i pyetur për këtë incident kreu i PD Fier, Luan Baçi i ka qëndruar deklaratës së tij të një dite më parë, se incidenti dhe plagosja e efektivit është kryer nga persona të infiltruar nga policia.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi