Nga 45 pasime të provuara, 42 prej tyre ishin të sakta. Me 56 prekje, ishte futbollisti me më shumë prekje të topit në radhët e Interit. Gjithashtu futbollisti që rikuperoj më shumë topa, 6 të tillë.

Një ndeshje pozitive për Sassuolo-n, për sa kohë ishte në fushë, dhuroi edhe Nedim Bajrami: “Ndeshja e tij ishte optimale, për fat të keq nuk u konvertua në rezultat, me Sassuolo-n që pësoi një humbje 1-2 përballë Monza-s, nota 5,5 për Bajramin.

Titullar dhe 90-minuta në fushë për Lazio-n zbriti edhe Elseid Hysaj, i vlerësuar me notën 6: “Një ndeshje me rregull në krahun e djathtë, në anën e tij Udinese e kishte të vështirë.

Titullar dhe 90-minuta në fushë zbriti edhe Berat Gjimshiti, i vlerësuar me notën 6,5: I rikthyer si titullar, Gjimshiti zhvilloi një paraqitje të zakonshme për të, e rregullt, e qartë në qendër të mbrojtjes.