Pritet të nis shqyrtimi gjyqësor i rastit “Pronto”

Pas konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata e Apelit, sot pritet të nisë shqyrtimi gjyqësor në rastin “Pronto”.

Seanca ende nuk ka filluar, raporton koha ditore. Protagonisti i kësaj afere, ish-deputeti I PDK, Adem Grabovci, ish-ministri i Inovacionit, Besim Beqaj dhe ish-këshilltari i Kryetarit të Kuvendit, Nijazi Gashi janë të pranishëm në sallë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi