Presidentja kroate viziton Maqedoninë, takon edhe Xhaferin

Presidentja e Republikës së Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviq, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë.

Presidentja kroate do të pritet me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake nga presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov.

Grabar-Kitaroviq gjatë qëndrimit në Shkup do të takohet edhe me kryetarin e Parlamentit, Talat Xhaferi.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi