Presidenti i quan zjarrfikësit heronj

Presidenti Hashim Thaçi e ka lartësuar punën e zjarrfikësve në Ditën Ndërkombëtare të tyre.
Zjarrfikësit e Kosovës, Thaçi i ka quajtur heronj të përditshëm të shoqërisë sonë.

“Sot është Dita Ndërkombëtare e heronjve të përditshëm të shoqërisë sonë, zjarrfikësve. I uroj të gjitha vajzat dhe djemtë tanë, që përditë deri në vetëmohim luftojnë kundër zjarrit, për të shpëtuar jetë dhe prona të qytetarëve tanë. Institucionet e Kosovës, por edhe mbarë shoqëria jonë, duhet të bëjnë më shumë për mirëqenien e tyre, duke investuar kështu në sigurinë tonë kolektive”, ka shkruar Thaçi.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi