“Policia do veprojë, hapni rrugën”, momenti kur policia shpërndan turmën me ujë

“BalkanWeb” ka siguruar pamjet teksa policia k hedhur ujë me presion ndaj protestuesve tek pedonalja.

Protestuesit nuk lejojnë autobotin të kalojë, ndërsa pas paralajmërimeve me megafon që të hapin rrugën, policia hedh ujin me presion në drejtim të tyre.

Kujtojmë se policia ka hedhur gaz lotsjellës dhe ujë me presion ndaj protestuesve që tentuatn të çajnë kordonin tek parlamenti.

Si pasojë e gazit lotsjellës disa protestues kanë shfaqëur probleme shëndetësore, ndërsa disa efektivë janë plagosur nga gurët dhe sendet e hedhura në drejtim të policisë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi