https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
Përmbysja e madhe e Bayern, tani bavarezët kanë titullin në dorë - Drita Tv

Përmbysja e madhe e Bayern, tani bavarezët kanë titullin në dorë

Bajerni i Mynihut nuk ka ndërmend të dorëzojë titullin në Gjermani. Më saktë është një mision i vështirë t’ia rrëmbesh trofeun bavarezëve edhe kur nuk janë në një sezon të shkëlqyer. Pak njerëz besonin në mbyllje të fazës së parë të Bundesligës se skuadra e drejtuar nga Niko Kovaç do të mund të mbronte fronin në kampionatin gjerman. Kundër ishin edhe shifrat në tabelën e renditjes, ku diferenca me rivalët e përjetshëm të Borusia Dortmund, në atë kohë kryesuese shkoi deri në minus 11 pikë.

Gjermani Renditja

Por tani gjithçka është përmbysur dhe peshorja anon nga bavarezët, që pas fitores të ekzagjeruar 5-0 në sfidën e së shtunës janë ngjitur në vendin e parë me një pikë më shumë se ndjekësit më të afërt. Jo vetëm kaq. Rezultati i thellë në sfidën direkte ishte një tregues force dhe pritet të vendosë shumë në garën për titull, që gjithsesi mbetet e hapur.

Marcoreus Cropped Pv1dvhvh8y5m1ssd15r55kah0

Por tani presioni është i gjithi mbi Borusian e Dortmundit. Skuadra e Lusien Favre duhet të ndjekë kampionët në fuqi të Gjermanisë, por si fillim duhet të kalojë goditjen e rëndë që mori me humbjen shkatërruese në ndeshjen e javës së 28-të të Superligës. Po ashtu, kundër verdhezinjve është edhe historia, që tregon se Bajerni i Mynihut rrallë gabon në situata të tilla.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi