Peleshi: Skema e kulturës arrore, deri në 5 milionë lekë për hektar

 

 

Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi gjatë një vizite në një fermë të mbjellë me arra në Gjirokastër ka sqaruar edhe skemën për kulturën arore, e cila parashikon një subvencion deri në 5 milionë lekë për hektar.

Ministri u rikujtuoi dhe njëherë fermerëve që thirrja për aplikime është çelur në 28 shkurt dhe do të qëndrojë e hapur për një muaj.

 

Top Channel

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi