Paris, protesuesit çajnë kordonin e policisë, futen në Pallatin Elysee

Policia në Paris po përdor gaz lotsjellës për të shpëndarë protestuesit.

Por protestuesit kanë arritur që të çajnë kordonin e policisë dhe të futen në Pallatin Elysee.

Kjo është fundjava e dytë që francezët protestojnë kundër rritjes së çmimit të naftës.

Rreth 280.000 vetë morën pjesë në protestat që nisën të shtunën e kaluar (17 nëntor) në më shumë se 2.000 vende të Francës.

Rreth 3 mijë policë janë angazhuar për të ndaluar protestuesit të demostrojnë në vende të paautorizuara.

Mijëra demonstrues u mblodhën sot (24 nëntor) në Pallatin Elysee, ku u përballën me kordonin e policisë, që u përpoq ti ndalonte të hynin në ndërtesën më të rëndësishme në Francë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lajmi i fundit/ Shpërthim dhe flakë në shtyllën elektrike (VIDEO)

Një shtyllë elektrike është përfshirë nga flakët këtë mbrëmje në rrugën “Myslym Shyri” në kryeqytet.

Vritet udhëheqësi kryesor i talebanëve pakistanezë në Afganistan

Një nga udhëheqësit kryesor të organizatës mëmë të talebanëve pakistanezë Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP) është vrarë në Afganistan, konfirmoi grupi mbrëmë vonë, ...

Fillon llogaritja dimërore e kohës

Në orën tre pas mesnate fillon llogaritja dimërore e kohës me çka akrepat do të kthehen një orë prapa nga ora 03:00 në orën...

Së fundi

Lajmet dt: 24/10/2020

https://youtu.be/XRHNMjeJrX4 DRITA TV LAJME 24 10 2020 Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës...

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është dhënë një kontratë 160 milionë për...

Biden premton vaksinim falas kundër COVID-19

Kandidati demokrat që garon për president të SHBA-së, Joe Biden premtoi se vaksina e koronavirusit të ri (COVID-19) do të bëhet falas nëse ai...