Pamjet me dron/ Punimet tek “Sheshi Shqiponja” drejt përfundimit, ARRSH: Së shpejti hapim tunelin nr.3

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar se së shpejti do të hapet edhe tuneli nr.3 tek Sheshi Shqiponja, duke lehtësuar kështu trafikun që krijohet prej disa muajsh në hyrje të Tiranës .

Sipas ARRSH pas hapjes së tunelit nr.4 është lehtësuar qarkullimin, ndërsa shtojnë se pas hapjes së tunelit tjetër atë nr.3, do të shërbejë për qarkullimin e makinave nga Durrësi në drejtim të zonës së Astirit dhe për t’i dhënë përparësi ndërtimit të tuneleve në proces.

Njoftimi i ARRSH:

Sheshi Shqiponja ku pas hapjes së tunelit Nr. që ndikoi në lehtësimin e qarkullimit të mjeteve, së shpejti do të bëhet e mundur edhe hapja e tunelit Nr. i cili do të shërbejë për qarkullimin e makinave nga Durrësi në drejtim të zonës së Astirit dhe për t’i dhënë përparësi ndërtimit të tuneleve në proces.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi