​Osmani takon Lajçak dhe Eskobar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim përfaqësuesin special të BE-së për Dialog, Miroslav Lajçak si dhe të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor të SHBA-ve, Gabriel Escobar.

Mediet u lejuan të marrin vetëm pamje në fillim të takimit, derisa nuk pritet të ketë deklarata.

Pas takimit me Osmanin, dy emisarët do të presin në takim tre liderët e partive opozitare.

Lajçak dhe Escobar dje takuan kryeministrin Albin Kurti, ku i paraqitën tri kërkesa për de-eskalimin e situatës në veri.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi