Opozita nuk tërhiqet, Vasili: Asnjë kompromis me qeverinë

 

 

Edhe pse kryeministri Edi Rama deklaroi në Kuvend për shtyrje të pagesës së tarifës, opozita nuk tërhiqet nga kërkesat e saj. Edhe kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i përgjigjet në Facebook me katër kërkesat:

 “Asnje kompromis me qeverine dhe asnje hap prapa!!!
Qytetaret nuk mund te lejojne tu pihet gjaku dhe kerkojne
1.heqjen e takses se rruges se kombit.
2.Heqjen e TVSH per biznesin e vogel.
3.anullimin e shteses se tarifes per ujin e pijshem dhe takses se prones.
4.Anullimin e vendimit per heqjen e ndihmes ekonomike per mijra e mijra familje te varfera”, shkruan Vasili.

 

Top Channel

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi